Inteligentny dom

Hasło sloganowe: 
ZBUDUJEMYDOM
TWOICHMARZEŃ
Z przyjemnością przedstawiamy naszą ofertę na budowę inteligentnego domu, który możemy wybudować dla Państwa. Komfort, bezpieczeństwo i oszczędności to główne zalety inteligentnych domów. To nie jest luksus dostępny tylko dla nielicznych. Co raz częściej to standard ułatwiający życie i dający wymierne oszczędności, w przystępnej cenie.

OTO JAK MOŻE DZIAŁAĆ TWÓJ INTELIGENTNY DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Wyobraź sobie, że budzisz się słysząc swoją ulubioną muzykę. Zanim wstaniesz z łózka usłyszysz cichy szmer odsuwanych automatycznie rolet i żaluzji. Wchodząc do kuchni czujesz zapach świeżo zaparzonej kawy z ekspresu – takiej jak lubisz. Odprężony wsiadasz do samochodu, zapalasz silnik i spokojnie patrzysz jak otwiera się brama wyjazdowa. Bez najmniejszych obaw o dom jedziesz do pracy, bo wiesz, że w razie deszczu dom zamknie okna a w razie włamania czy pożaru zawiadomi odpowiednie służby i Ciebie. Po pracy nie szukasz po omacku kontaktu, żeby nie wpaść na wieszak, bo dom automatycznie zapala światła kiedy wchodzisz, opuści rolety, podniesie temperaturę, ale także spowoduje włączenie telewizora na ulubiony program, lub uruchomi wybraną płytę z odtwarzacza CD. Może też np. ściszyć telewizor w momencie, gdy dzwoni telefon. Jeżeli będziesz chciał obejrzeć film wystarczy nacisnąć jeden przycisk a system automatycznie, załączy odpowiednie oświetlenie na minimalny poziom, zamknie roletę w pokoju, włączy projektor, opuści ekran projekcyjny, załączy wzmacniacz i wybierze w nim określone wejście, włączy rekuperator na najniższy bieg w celu zmniejszenia hałasu z wentylacji. W inteligentnym domu temperatura w pomieszczeniach jest dostosowana do indywidualnych upodobań każdego mieszkańca, a sypialnia „sama” się przewietrzy w odpowiednim czasie tak, abyś zasnął w możliwie komfortowych warunkach. Kiedy wszyscy pójdą spać obniżona zostanie temperatura we wszystkich pomieszczeniach. Przed snem jeszcze spoglądasz na ogród i przypominasz sobie codzienne podlewanie, ciesząc się, że te czasy już minęły. Trawa pięknie rośnie… Dziś Twój dom „postanowił” nie podlewać trawnika bo odpowiednio dużo padało. Kiedy kładziesz się spać inteligentny dom w dalszym ciągu pracuje i dba o twoje bezpieczeństwo i finanse. Gasną niepotrzebne światła, wyłączają się urządzenia elektryczne, gaz i woda zostają zakręcone, opuszczają się żaluzje i zamykają drzwi. Po cichu uruchamia się alarm. Tobie pozostaje spać spokojnie do czasu gdy znów obudzi Cię twoja ulubiona muzyka. Ale kiedy w nocy będziesz szedł do kuchni lub łazienki światło na korytarzu zapali się delikatnie aby Cię nie oślepić. Inteligencja domu pozwoli również rozróżnić sytuację kiedy nie śpisz. W tym przypadku wyjście z pokoju spowoduje zapalenie oświetlenia na maksimum w celu zapewnienia optymalnego oświetlenia korytarza.

Przykłady można mnożyć, a zastosowania podpowie nam wyobraźnia.

Dobrze skonfigurowany inteligentny dom działa tak jakby przewidywał oczekiwania domowników tym samym zwalniając ich z części codziennych domowych obowiązków. A to wszystko w celu zwiększenia funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa budynku przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów eksploatacji.