Wasze pytania

WYZNACZAMYNOWE
STANDARDYBUDOWNICTWAJAK DŁUGO TRWA BUDOWA?

Wykonanie płyty fundamentowej zajmuje nam około 2 tygodni. Budując domki jednorodzinne szkieletowe opieramy się na technologii prefabrykowanej uzyskując gotowe elementy konstrukcyjne ścian i dachu co znacznie przyśpiesza okres trwania budowy. Po 2 tygodniach gdy elementy wyjadą z fabryki, następuje 8 tygodniowy etap montażu i wykończenia domu. Całkowity okres budowy domu trwa, więc około 12 tygodni.

JAKIE SĄ GŁÓWNE ZALETY DOMU ENERGOOSZCZĘDNEGO?

Główną zaletą budownictwa energooszczędne są oczywiście oszczędności na ogrzewaniu w granicach 1500 – 4000 zł na okres grzewczy. Dzięki zastosowanym odpowiednim systemom ociepleń i uszczelnień, uzyskujemy ciepły dom zimą i przyjemnie chłodny latem. Jednocześnie wykorzystując mniej energii niezbędnej do ogrzania domu, mamy własny wkład w ochronę środowiska. Ważną zaletą, choć nie zawsze oczywistą jest wysoka wartość rynkowa domów energooszczędnych, a co za tym idzie nie ma obaw, że kiedykolwiek na tym stracimy gdy zajdzie potrzeba sprzedaży takiego domu.

CO WYRÓŻNIA ACT DOM NA TLE RESZTY FIRM O TEJ SAMEJ SPECJALIZACJI?

Cały nacisk w prowadzeniu naszej działalności kładziemy na stworzenie domu, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania naszych klientów. Dlatego też nie stoimy w miejscu, wykorzystujemy szereg innowacyjnych technologii rzadko spotykanych na polskim rynku by uzyskać maksimum efektów przy minimum wkładów. Ciągle poszukujemy i udoskonalamy systemy techniczne, tak by w naszych domach mieszkało Wam się wygodnie i bezpiecznie. Budowanie jest dla nas pasją, dlatego też wybierając ACT DOM spotkasz tu ludzi ambitnych i chętnych do pomocy. Nasza marka opiera się na wielu solidnie wybudowanych domach i uśmiechach zadowolonych klientów.

JAK TRWAŁE SĄ DOMY ZBYDOWANE PRZEZ ACT DOM?

Standardowym wymogiem projektowania gotowych domów prefabrykowanych jest zapewnienie im minimum stuletniej żywotności. Pod względem solidności wykonania i trwałości drewniane domy prefabrykowane są absolutnie porównywalne z domami realizowanymi w technologii tradycyjnej. Wykorzystujemy drewno konstrukcyjne iglaste lite najwyższych gatunków,  solidnie zabezpieczone przed niszczącym działaniem ognia, grzybów i owadów. Dlatego dajemy Państwu na konstrukcje domu 30-sto letnią gwarancję.

W CZYM SĄ LEPSZE DOMY SZKIELETOWE OD TRADYCYJNYCH?

Konstrukcje szkieletowe u naszych zachodnich sąsiadów są standardem budownictwa. Technologia drewnianych elementów prefabrykowanych pozwala w sposób szybki i jak najmniej szkodliwy dla środowiska stworzyć obiekt. Szkielet daje szerokie możliwości gospodarowania i wykorzystywania przestrzeni. Pustki między rozstawem elementów nośnych szkieletu dają możliwość wypełnienia ich materiałami izolacyjnymi, dzięki czemu oszczędzamy przestrzeń. Prefabrykacja konstrukcji szkieletowej stanowi podstawę precyzji w każdym detalu. Całość struktury nośnej obiektu oparta jest na bazie wyłącznie naturalnych surowców.

CO OBEJMUJE WYKONENIE STANU DEWELOPERSKIEGO?

Każda firma budowlana inaczej interpretuje pojęcie oddania budowy w stanie deweloperskim. Zakres wykonanych prac przez nas wchodzących w skład stanu deweloperskiego to:

 • wykonanie kompleksowej konstrukcji nośnej obiektu (płyta fundamentowa, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, konstrukcja stropów i dachu)
 • kompleksowe wykończenie konstrukcji ścian, stropów i dachu (opłytowanie, ocieplenie, zaizolowanie, otynkowanie, położenie blachodachówki)
 • podciągnięcie wszystkich przyłączy, mediów i instalacji
 • montaż okien i drzwi zewnętrznych
 • na ścianach wewnętrznych wykonana gładź. Ściana gotowa do gruntowania i malowania
 • instalacja centralnego ogrzewania gotowa do uruchomienia

Stan deweloperski nie obejmuje:

 • pomalowania ścian i sufitów pomieszczeń
 • wykonanie wykończenia podłóg
 • uzbrojenie przyłączy
 • montaż drzwi wewnętrznych
 • wykonania schodów wewnętrznych i zewnętrznych, tarasów, podestu wejściowego do budynku i innych elementów poza obrysem budynku

CZY ACT DOM WYKONUJE PROJEKTY INDYWIDUALNE?

Współpracujemy z szeroką kadrą biur projektowych posiadających w swoich zbiorach setki gotowych i sprawdzonych projektów domków jednorodzinnych. Istnieją szerokie możliwości modyfikacji projektów, poprzez przestawianie ścian działowych, zmianę lokalizacji okien i drzwi i wiele innych elementów. Jednakże mamy świadomość indywidualności i kreatywności naszych klientów w oczekiwaniach co do wymarzonego domu, dlatego wykonujemy projekty od zera bazując na wyobraźni klienta oraz doświadczeniu i radach architektów.